Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska w Krynicy

Latarnia morska w Krynicy to kolejna, często odwiedzana atrakcja turystyczna Krynicy Morskiej. Obecną latarnię w Krynicy pobudowano w 1951 roku z betonowych bloków - poprzednia została zburzona podczas wojny. Wieża latarni ma wysokość prawie 30-tu metrów. więcej »

ul. Sienkiewicza 1, 82-120 Krynica Morska

Zabytkowa ulica Teleexpressu

W Krynicy Morskiej znajduje się ulica programu informacyjnego - Ulica Telexpressu. Jest to również jedna z najpiękniejszych ulic miasta, gdyż mieści się tu wiele odrestaurowanych, zabytkowych willi i pensjonatów oraz kościółek św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu. więcej »

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu oraz Galeria "Bursztynowa Komnata" znajduje się w pobliskich Stegnach (23km od Krynicy). Można tu zobaczyć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz poznać historię zaginionej Bursztynowej Komnaty. Przy Muzeum znajduje sie sklep, gdzie można kupić przepiękne wyroby z bursztynu. więcej »

ul. Gdańska 64, Stegna

Latarnie Morskie w okolicy

Latarnie Morskie w okolicy. Latarnia morska to obowiązkowa atrakcja turystyczna do zobaczenia przez każdego wczasowicza odpoczywającego nad morzem. Najbliższe od Krynicy latarnie morskie to: Nowy Port w Gdańsku, Latarnia w Porcie Północnym w Gdańsku, Latarnia w Sopocie, Latarnia Rozewie, Latarnia w Jastarni. więcej »

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to wypoczynkowa wieś rozciągająca się wzdłuż Zalewu Wiślanego otoczona od północy sosnowym lasem i wodami Bałtyku. więcej »

Sztutowo

Sztutowo to spora wieś gminna, która położona jest w województwie pomorskim, przy wojewódzkiej drodze nr 501, na Żuławach Wiślanych. więcej »

Jantar

W sezonie Jantar zmienia się w turystyczny kurort. Ma miejsce tutaj wiele koncertów, imprez, turniejów piłki nożnej i siatkowej. więcej »