Krynica Morska, noclegi, informacje, wczasy w Krynicy Morskiej

Latarnia morska

Latarnia Krynica MorskaLatarnia morska w Krynicy to jedyny taki obiekt na Mierzei Wiślanej. Pierwszą latarnię morską wybudowano tutaj pod koniec XIX stulecia. Jak wtedy wyglądała możemy niestety zobaczyć tylko na przedwojennych zdjęciach i pocztówkach, albowiem latarnia pod koniec II Wojny Światowej została zburzona.

Obecną latarnię w Krynicy pobudowano w 1951 roku z betonowych bloków. Na szczyt latarni prowadzą schody przymocowane do ścian -wewnątrz latarnia jest pusta, także wchodząc na górę widzimy salę wejściową latarni na dole. Latarnię można odwiedzać od maja do września, z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok. przy dobrych warunkach można dostrzec nawet światła odległego Helu.

Wieża latarni ma wysokość prawie 30-tu metrów a światło z niej jest widzialne na prawie 20 mil morskich. Zlokalizowana jest ona na wschodnich krańcach miejscowości przy ul. Żołnierzy.

Aktualności, Imprezy
  • Imprezy Lato 2015 Krynica Morska Imprezy 2015 – Lato czerwiec 4 czerwca – Kwietny Bieg 2015 13 czerwca – Zabytkowe Saaby w Krynicy Morskiej – Zlot ...

Karpacz - miasto pod Śnieżką

Karpacz

Szklarska Poręba Noclegi

Szklarska Poręba noclegi

Morze Bałtyckie noclegi

noclegi nad morzem

DZIWNÓW wczasy w Dziwnowie

Dziwnów noclegi, atrakcje, informacje