Polecane obiekty

Apartamenty Perla Mare Domki Morska Osada

Atrakcje w Krynicy

Plaża w Krynicy Morskiej jest bardzo szeroka z żółtym, drobnym piaskiem. Strzeżone latem kąpielisko ma szerokość aż 500 metrów. więcej...

Latarnia morska w Krynicy to jedyna latarnia na Mierzei Wiślanej. Można ją zwiedzać. Latarnia ma wysokość prawie 30-tu metrów, a z tarasu widokowego, przy odpowiednich warunkach pogodowych można dostrzec Hel. więcej...

Latarnia morska w Krynicy

Informacje

  • 82-120 Krynica Morska, ul. Sienkiewicza 1
  • 55 247 60 47

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Latarnia morska w Krynicy to jedyny taki obiekt na Mierzei Wiślanej. Pierwszą latarnię morską wybudowano tutaj pod koniec XIX stulecia. Jak wtedy wyglądała możemy niestety zobaczyć tylko na przedwojennych zdjęciach i pocztówkach, albowiem latarnia pod koniec II Wojny Światowej została zburzona.

Obecną latarnię w Krynicy pobudowano w 1951 roku z betonowych bloków. Na szczyt latarni prowadzą schody przymocowane do ścian - wewnątrz latarnia jest pusta, także wchodząc na górę widzimy salę wejściową latarni na dole. Latarnię można odwiedzać od maja do września, z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok. przy dobrych warunkach można dostrzec nawet światła odległego Helu.

Wieża latarni ma wysokość prawie 30-tu metrów a światło z niej jest widzialne na prawie 20 mil morskich. Zlokalizowana jest ona na wschodnich krańcach miejscowości przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Żołnierzy.

 

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2018r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.krynica.info.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 317 150, Dziś: 3, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem